Mardin belge envanter sistemi
Document inventory system for Mardin
  1. Tez No: 295459
  2. Yazar: İZZET ERCAN ERASLAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YÜKSEL DEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Information and Records Management
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Mimari Tasarımda Bilişim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Bu tezde Mardin ili için, bu il ile bağlantılı her türlü belgeyi içerecek ve bu belgelerin sayısal kopyalarını izin haklarına göre saklayarak erişime olanak sağlayacak bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde geriye dönük Mardin ili ile ilgili tüm belgeleri biraraya getirmek ve şehir yöneticilerinin, bürokratların, araştırmacıların, mimarların, tasarımcıların kullanımına sunulması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
For this thesis in the province of Mardin, a system has developed that stores the digital copies of documents which are related to Mardin according to permissions and access rights. Thanks to this system to bring together all the documents related to the backward province of Mardin, and city administrators, bureaucrats, researchers, architects, designers use to present