Olasılıklar Üstüne Aşk: Kısa film
Love on the Possibility: Short film
  1. Tez No: 303904
  2. Yazar: HAKAN AYDIN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİS ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Uzun zamandır beraber yaşayan iki sevgili maddi sıkıntılar yüzünden sürekli tartışırlar. Yaşadıkları son tartışma sonunda kadın evi terk etmeye karar verir. Sevgilisini kaybetmesiyle hayatı giderek daha da zorlaşır. Maddi gücünü yeniden kazanmak için yıllardır her hafta yaptığı gibi, aynı sayılarla loto kuponu yapmaya devam eder. Bir gün loto kuponunu yatırdıktan sonra bir adamla karşılaşır. Kendisine hep aynı sayıları oynadığını ve bir gün bu sayıların kendisini bulacağına inandığını söyler. Ancak kuzeninden aldığı borç yüzünden tahsilatçı tarafından tehdit edilmeye başlayınca hayatı iyice çıkmaza girer.Kendini öldürmeyi düşündüğü bir anda kız arkadaşı tarafından büyük ikramiyenin kendisine çıktığını öğrenir. Kız arkadaşıyla son bir gece geçirir ve sabahında onu kovarak intikamını alır. Fakat kız arkadaşı evi terk ederken tahsilatçı eve girer ve aralarında çıkan tartışma sonucu adamı öldürür. Daha önce sayısal üstüne konuştuğu kişi aslında bir komiserdir ve cinayeti araştırmak için olay yerine gelir. Büyük ikramiye çıkan kuponu fark eder ve alır?
Özet (Çeviri)
Two lovers whom were together for a long time frequently have arguments because of the financial problems they experience. Woman decides to leave him after the last quarrel. His life becomes harder when she is gone. To be freed from his financial problems he continues to play Lotto with the same exact numbers he plays every week for years. One day just after he played Lotto he meets a man. He tells the man that he always plays the same numbers and he believes some day these numbers will find him. However his life gets stuck when a gangster threatens him because of the money he owes to his cousin.When he was in the mood for suicide he gets informed by his ex-girlfriend that he won the Lotto. He gets his revenge from her by getting rid of her after the last night spent together. But when she was leaving the gangster comes and he gets killed in a fight with the gangster. The man he had a chat about Lotto a few days ago is actually the police chief who comes to investigate the murder. He notices the winning Lotto ticket and he keeps it.