Analitik ve harmonik fonksiyonlar sınıfında tanımlanan bazı özel operatörler
Some specific operators are defined analytic and harmonic functions
- Tez No: 316293
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CAN MURAT DİKMEN, YRD. DOÇ. DR. HAKAN BOSTANCI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Karabük Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Çalışmanın birinci bölümü, çalışma hakkında bilgi verilen giriş bölümüdür. İkinci bölümde, diğer bölümlerde kullanılacak olan temel tanım ve teoremler ispatsız olarak verildi. Üçüncü bölümde, ilk olarak analitik fonksiyonlar sınıfında önemli bir yeri olan sınıfı ve bazı alt sınıflarının tanımları verildi. Sonra alt başlıklar altında S sınıfında tanımlanan Salagean, Ruscheweyh ve Sakaguchi operatörlerinin tanımları ve bu operatörler yardımıyla tanımlanan bazı sınıf örnekleri verildi. Son bölümde, ilk olarak harmonik fonksiyonlar sınıfında önemli bir yeri olan sınıfı ve bazı alt sınıflarının tanımları verildi. Sonra alt başlıklar altında sınıfı tanımlanan Salagean, Ruscheweyh ve Sakaguchi operatörlerinin tanımları ve bu operatörler yardımıyla tanımlanan bazı sınıf örnekleri verildi.
Özet (Çeviri)
This study consists of four sections. In the first section introduction, information was given about the study. The second section, the basic definitions and theorems that will be used in the other parts were given without proof. In the third section, at first, definition of class of which plays an important role in the analytic functions, and some subclasses of this class were mentioned. Then definition of Salagean, Ruscheweyh and Sakaguchi operators which defined in the class of S were mentioned. After, some examples of classes that were defined by these operators were presented. In the last chapter, at first, definition of class of which has an important place of the harmonic functions, and some subclasses of this class were given. Then definition of Salagean , Ruscheweyh and Sakaguchi operators which defined in the class of was given. After, some examples of classes that were defined by these operators were given.