Certain sequence spaces and multiplicative calculus
Bazı dizi uzayları ve çarpıma dayanan hesap
  1. Tez No: 318656
  2. Yazar: SEBİHA KAYACI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FEYZİ BAŞAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Fatih Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
Fonksiyonel analizden kompleks dizi uzayı, sınırlı dizi uzayı, yakınsak dizi uzayı ve p.mertebeden mutlak yakınsak serilerin uzayı cümlelerinin klasik kalkulüste birer dizi uzayı teşkil ettği bilinmektedir. Üstelik bu uzayların üzerinde tanımlanan norma göre birer normlu uzay olduklarını ve bu normdan indirgenen metriğe göre tam metrik uzay oldukları da iyi bilinmektedir. Bizim buradaki amacımız ise *-kalkulüste yenni dizi uzayları inşa etmek ve bu uzaylar için benzer verileri elde etmektir.
Özet (Çeviri)
It is known from function analysis that in classical calculus, the sets complex sequence spaces, bounded sequnce spaces, convergent sequnce spaces, p nth order absolutely convergent series spaces are normed spaces with their norms and they are complete according to the metric reduced from their norm. İn this study, our aim is to construct new sets in *-calculus and to obtain similar results for these sets.