Kısıtlı tip altmanifoldlar
Submanifolds of restricted type
  1. Tez No: 318675
  2. Yazar: NERGİZ ÖNEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DOĞAN DÖNMEZ, DOÇ. DR. BENGÜ BAYRAM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu çalışmada kısıtlı tip altmanifoldlar incelenmiştir. Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş bölümüdür. İkinci bölüm, çalışmanın ilerideki bölümlerde kullanılan temel tanım ve teoremleri içermektedir. Üçüncü bölümde, sonlu tip eğri ve yüzey kavramları ele alınmıştır. Dördüncü bölümde, kısıtlı tip eğriler ve kısıtlı tip altmanifoldlar incelendi. Bu sınıfa ait yüzey örnekleri verildi. Ayrıca bazı yüzeylerin kısıtlı tip olma durumu incelendi ve orijinal sonuçlar bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we consider restricted type of submanifolds. This thesis consists of five chapter. The first chapter is an introduction. In the second chapter some basic definitions and notions which will be used in the other chapters are given. In the third chapter curves and surfaces finite type are considered. In the fourth chapter curves of restricted type and submanifolds which have restricted type have been studied. Moreover, some surfaces which have restricted type have been examined and some original results have been obtained.