Toplumsal ve dini değerlerin görsel medyada sunumu üzerine sosyolojik bir inceleme: Ekmek Teknesi dizisi örneği
A sociological study on the visual media presentation of the social and religious values: Sample an array of Ekmek Teknesi
- Tez No: 330884
- Danışmanlar: PROF. DR. NİYAZİ AKYÜZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Radyo-Televizyon, Sosyoloji, Religion, Radio and Television, Sociology
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Din Sosyolojisi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 142
Özet
?Toplumsal ve Dini Değerlerin Medyada Sunumu Üzerine Sosyolojik Bir İnceleme -Ekmek Teknesi Dizisi Örneği-? konulu çalışma, durum saptamaya yönelik bir çalışmadır. Bu çalışma için kullanılan araştırma yöntemi içerik analizi olmuştur. ?Toplumsal ve Dini Değerlerin Medyada Sunumu Üzerine Sosyolojik Bir İnceleme -Ekmek Teknesi Dizisi Örneği-? isimli tezimiz giriş bölümü ile birlikte iki bölümden oluşmaktadır. Giriş kısmında; araştırmanın konusu, yöntemi ve amacı hakkında bilgi verilmiştir. Birinci bölümde; tez ile ilgili kavramsal çerçeve verilmiştir. İkinci bölümde; İncelenen dizinin içerik analizi yapılmıştır. Bu tezimiz sonuç ve bibliyografya kısmıyla sona ermektedir.
Özet (Çeviri)
“ A Sociological Study on the Media Presentation of the Social and Religious ValuesSample an Aray of Ekmek Teknesi-”The study is a study to determine the situation. Content analysis research method was used for this study.Our thesis called“ A Sociological Study on the Media Presentation of the Social and Religious Values-Sample an Aray of Ekmek Teknesi-”consists of introduction part and two parts. İn the introduction part; there is some information about research?s topic, aim and method. in the first part; conceptual frame about the thesis has been composed. İn the second part; series were examined through content analysis. The research has been ended with result and bibliography parts