Bluetooth dedektörü uygulaması
The implementation of bluetooth detector
  1. Tez No: 334946
  2. Yazar: MEHMET TÜMAY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ABDULLAH ÇAVUŞOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 71
Özet
Personel tanıma ve kimlik doğrulama sistemleri günümüzde elektronik tabanlı güvenlik sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sistemler veri toplama ve değerlendirme bileşenlerinden meydana gelmektedirler. Veri toplama işlemleri akıllı kartlar, manyetik kartlar ve biyometrik sistemlerle yapılabilmektedir. Bu tür sistemlerin algılama elemanları ve bakım gereksinimleri nedeniyle maliyetleri değişim göstermektedir. Güvenlikli olması istenen ortamlara girişte kullanılacak kişisel bilgilerin kaydedilmesi ve kullanılması da riskler içermektedir. Bu çalışmada yukarıda belirtilen dezavantajları ortadan kaldıran bluetooth tabanlı yazılım ve donanım öğeleri bulunan bir sistem geliştirilmiştir.Key Words : Bluetooth, device discovery, ID
Özet (Çeviri)
Concurrent identity authentication systems based on electronics are widely used in security systems. These systems consist of data gathering and verification components. The data can be acquired using smart cards, magnetic stripe cards and biometric systems. The costs of such systems, however, can vary due to different sensory elements and maintenance needs. Recording and using personal information, data acquisition during the entrance to a certain area, where secure accessing is demanded, pose some risks. In this study, to eliminate these problems, a bluetooth based system having both software and hardware components is developed.Key Words : Bluetooth, device discovery, ID.