Recirculation as a leachate management option
- Tez No: 33617
 - Danışmanlar: PROF. DR. KRİTON CURİ
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
 - Yıl: 1993
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 208
Özet
Bu çalışmada, sızıntı suyu tutulması ve resırkulasyon etkileri altindaki evsel kati atiklar üzerinde yapilan laborutuvar sonuçlari kullaniiarak sızıntı suyu resirkulasyonun i» atiğin biyolojik stablizasyon hizina etkileri açijdanmıstır. Üzeri yeni örtülmüş dolgu çöplerinin düşey merkezinin davranışı simulasyonu için laborutuvar lisimetreleri kullnilmiştır. Sızıntı suyu resirkulasyonu modu iki seviyeli su eklemesi simulasyonu ile elde edilmiştir. En düşük miktarda rutubetin bulunmasi dönüşüm ve etkileşimlerin ivmelenmesi ile biyolojik stabilizasyona yol açmaktadır,
Özet (Çeviri)
The results of a laboratory investigation on the behavior of municipal solid waste under the influence of leachate containment and recycle were used to illustrate the effects of leachate recycle on the rate of biological stabilization of refuse. Laboratory lysimeters were employed to simulate the behavior of the vertical center of a newly covered landfill. The mode of leachate recycle was practiced with two levels of simulated water addition. The availability of minimum amounts of moisture led to an acceleration of the conversions and interactions leading to biological stabilization.