Meslek yüksek okullarında dijital lojik dersi öğretim rehberi
  1. Tez No: 34119
  2. Yazar: M.TAYYAR MENDEŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SEZGİN ASLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Computer Engineering and Computer Science and Control, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 137
Özet
YÖK/DB Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamındaki meslek yüksek okul larında okutulmakta olan Dijital Lojik dersi için bir Model Öğretim Rehberi oluşturmak üzere bu çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla YÖK/DB Tekniker Eğitimi Projesi çerçevesinde bir danış manlık ve öğretim kadrosu tarafından hazırlanmış bu dersin öğreti- mininin genel hatlarını veren bir çalışma, birinci ve ikinci bölüm de verilmiştir. Bu kısımda hiç bir düzeltme yapılmadan YÖK/DB tara fından düzenlendiği şekliyle aktarılmıştır. Üçüncü bölümde; YÖK/DB 'nın belirlediği öğretim programı çerçeve sinde dersin en verimli bir şekilde verilebilmesi için dönemi ik çalışma gerçekleştirilmiştir. Dördüncü bölümde ise daha da detaya inilerek haftalık örnek ça lışma verilmiştir. Beşinci bölümde de Dijital Lojik dersinin bir haftalık bölümü, teo rik bilginin nasıl verileceği; dersane, laboratuar esnasında ve ev de çalışma sözkonusu olduğu zaman süre kullanımı derinlemesine ir delenmiş ve“ÖRNEK EĞİTİM MODÜLÜ”gerçekleştirilmiştir. Altıncı bölümde ise çalışma ile ilgili bir yorum yapılarak öneriler sıralanmaktadır. n
Özet (Çeviri)
This project is a“MODEL TEACHING GUIDE”for the curriculum of Digital Logic Classes studied in the YÖK / World Bank Industrial Project. In the first and second chapter; YÖK / World Bank Technician Training Project Tekniker curriculum is given. [1] In the third chapter; scheme of the first semester work is given for the curriculum of Digital Logic Classes studied in the YÖK / World Bank Industrial Project. In the fourth chapter; a detailed weekly teaching work can be seen for Digital Logic Classes. In the fifth chapter; the more detailed work is given for one unit. This unit is the 11 th unit which is named“Latches and R-S Flip- Flop Circuits”. This work contains of the theorical part of the unit, laborotory applications and how to use the time more accurate. In the last chapter; the final comment is made about this project and the recommendations are given. In the additional part; some books' contents and the references can be seen. m