Güçlü fi-h konveks fonksiyonlar için hermite-hadamard tipli integral eşitsizlikleri üzerine
On hermıte-hadamard type ıntegral ınequalıties for strongly fi-h convex functıons
  1. Tez No: 344046
  2. Yazar: KUBİLAY ÖZÇELİK
  3. Danışmanlar: DOÇ. MEHMET ZEKİ SARIKAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılarak genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli temel kavramlardan söz edilmiştir. Üçüncü bölümde farklı konvekslik türleri için elde edilen Hermite - Hadamard tipinde eşitsizlikler verilmiştir. fi konveks fonksiyon kavramı tanıtılmış, bu konvekslik türü için Hermite-Hadamard tipli eşitsizlikler verilmiştir. Reel normlu uzay ve Güçlü fi konveks fonksiyon kavramı tanıtılmış, bu konvekslik türü için Hermite-Hadamard tipinde integral eşitsizlikler verilmiştir. Dördüncü bölümde güçlü fi-h konveks fonksiyonlar için Hermite-Hadamard tipli integral eşitsizlikler elde edilmiştir. Güçlü fı-h konveks fonksiyonlar için Hermite-Hadamard tipli eşitsizliklerin genelleme olduğunu gösterdik. Son bölüm ise sonuç ve önerilere ayrılmıştır
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first chapter is devoted to the introduction section and provide a generel knowledge of literature. In the second chapter, we have given about the basic concepts needed. İn the third chapter, nation of real norm space and strongly fi convex function were introduced Hermite-Hadamard type integral inequalities were given fort his type some convexty. İn the four chapter, we obtained some Hermite-Hadamard type inequalities for strongly fi-h convex functions. At the same time we denoted that Hermite-Hadamard type inequalities for strongly fi-h convex functions are more general notion. The last chapter is devoted into results and recommondatitons