Integral alt manifoldları kaehler olan hemen hemen kosimplektik uzay formları
Almost cosymplectic space forms with kaehlerian integral submanifolds
- Tez No: 344060
- Danışmanlar: DOÇ. DR. NESİP AKTAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Düzce Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 64
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılarak genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli temel kavramlardan söz edilmiştir. Üçüncü bölümde, hemen hemen kosimplektik manifoldlar için eğrilik özellikleri verilerek hemen hemen kosimplektik uzay formlar tanıtılmıştır. Son bölüm olan dördüncü bölüm ise sonuç ve önerilere ayrılarak, konu ile ilgili açık problemlere yer verilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first chapter is devoted to the introduction section and provide a generel knowledge of literature. In the second chapter, we have given about the basic concepts needed. In the third chapter, giving curvature and some tensor properties of the almost cosymplectic manifolds, almost cosymplectic space forms are introduced. The last chapter is devoted into results and recommondations