Farklı ekim zamanlarının çin lahanası çeşitlerinde gelişme ve verim üzerine etkisi
  1. Tez No: 35201
  2. Yazar: FUNDA ERYILMAZ
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. SERVET VARIŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bahçe Bitkileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
ÖZET Bu araştırma, 1993 yılı ağustos-ocak devresinde soğuk serada yapılmıştır. Ekim tarihleri: 10 Ağustos, 13 Eylül ve 7 Ekimdir. Çeşitler ise: Tokat-2, Tokat-5, Tokat-29, Tokat-89 ve Green Rocket Fı'dir. Tokat 89'un 13 Eylül ekimi bitki ağırlığı ve baş kalitesi yönünden en uygun ekim tarihi olarak bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
SUMMARY THE EFFECT OF DIFFERENT SOWING TIMES ON THE GROWTH AND YIELD OF CHINESE CABBAGE VARIETIES This research was made during august- January growing period in a cold glasshouse in 1993. The sowing dates were: 10 August, 13 September and 7 October. The varieties were: Tokat-2, Tokat-5, Tokat-29, Tokat-89 and Green RocketFi. The sowing of Tokat-89 variety on 13 September gave the best plant weight and head quality.