Mobile GPS tracking for children and family safety and comparison of location accuracy on different devices
Çocuklar ve aile güvenliği için mobil GPS takibi ve farkli cihazlar üzerinde konumsal doğruluğun karşilaştirilmasi
  1. Tez No: 354318
  2. Yazar: HASAN ÖZKUL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NURDAN SARAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankaya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu çalışma, aile güvenliği için, cep telefonları üzerinde GPS takibini açıklar. Bu çalışmanın amacı, telefonlar üzerinden çocukları takip etmek ve bir sorun halinde veya çocuk ailesinin belirlediği konumun dışına çıktığında ebeveynlerini SMS göndererek uyarmaktır. Çalışma aynı zamanda farklı cihazlar üzerinde konumsal doğruluğun karşılaştırılmasını içerir ve farklı cihazların birkaç saat için bilinen belirli bir konuma yerleştirildiğindeki uygulamanın verdiği sonuçlar üzerinde durur. Büyük bir olasılıkla, yakın gelecekte bütün mobil cihazlar GPS i destekliyecek ve bu çalışma aile güvenliği için kayda değer bilgiler sağlayacaktır.
Özet (Çeviri)
This study explains the GPS tracking on mobile phones for family safety. The aim of this study is to track children over the phones and to send SMS to notice parents when the child has a trouble or the child is out of the safe region determined by parents. The study also includes comparison of location accuracy on different devices and it focuses on the results of the application when different devices are placed at a (known) fixed location for a few hours. Most probably, all mobile devices will support GPS in the near future and this study will provide valuable information for family safety.