Plakalar için bir örüntü tanıma sistemi tasarımı
  1. Tez No: 35844
  2. Yazar: GAMZE BAŞKÖMÜRCÜ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YUSUF ÖZTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
ÖZET Bu çalışmada, gri tonlu plaka resimlerinin tanınması konusu incelenmiş ve bu konunun önemli elemanları üzerinde durulmuştur, özellikle sistemin örüntü tanıma ve sınıflandırma adımlarının analizi yapılmış ve çeşitli adımların uygulamaları gerçekleştirilmiştir. Sistemin, tüm özellikleri dikkate alınarak ilerideki uygulamalar için gereksinimler belirlenmiştir. ABSTRACT In this study, gray level car plate images are fed to a pattern classification system. The recognition and classification system is fully analyzed step by step. All system characteristics and requirements are determined for future applications. Most of the application steps are implemented within this study
Özet (Çeviri)