Türkiye denizyolu konteyner taşımacılığının analizi, sorunların belirlenmesi ve öneriler
Review of Turkish seaborne container trade, ascertainment of deficiencies and practical suggestions
  1. Tez No: 361786
  2. Yazar: KEMAL SÜLEYMAN KIPÇAK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAYRİ ÜLGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Denizcilik, Ulaşım, Marine, Transportation
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 135
Özet
Bu çalışmada, Türkiye'de denizyolu konteyner taşımacılığında yaşanan sorunlar, eksiklikler ve Türkiye'nin gerek dünyadaki gerekse bölgemizdeki konteyner taşımalarından yeterince pay alamadığı tespit edilmiş ve bu durumun düzeltilmesi için nelerin yapılması gerektiğinin ortaya konması hedeflenmiştir. Bu amaçla konteyner taşımacılığının dünyadaki ve Türkiye'deki mevcut durumu detaylı bir şekilde analiz edilerek, hem bölgemizde hem de dünyada yaşanan gelişmeler, değişimler incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this paper; problems of seaborne container transportation, deficiencies and the fact that Turkey's not gaining enough share in our region and the world are indicated. Also, it is aimed to exert what kinds of things should be done to improve those deficiencies. For this purpose, the current state of container transportation in Turkey and world is analyzed in a detailed way and developments both in Turkey and in the region are investigated.