Müşteri tercihlerinin belirleyicisi olarak ürün ve hizmet kalitesi: Katılım bankaları ile ticari bankaların karşılaştırmalı analizi
Customer preferences in specifier as product and service quality: A comparative analysis of commercial banks with participation banks
- Tez No: 366342
- Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET ARSLAN, PROF. DR. İZZET GÜMÜŞ, YRD. DOÇ. DR. ABDURRAHMAN OKUR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bankacılık Eğitimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 109
Özet
Dünyada büyük bir gelişim gösteren ve 'Faizsiz Bankacılık' adı altında yaygınlaşan katılım bankaları, başlangıçta Müslüman ülkelerde faaliyet gösterirken giderek tasarrufların değerlendirilmesi ve ekonomiye tam anlamıyla katılamayan atıl fonların ekonomiye katılması amacıyla dünyanın bir çok ülkesinde önem kazanmaya başlamıştır. Ticari bankalar ise ekonominin ilerlemesi, fon fazlası olandan fon ihtiyacı olanlara gerekli aktarmanın yapılması açısından çok büyük rol oynamıştır. Rekabetin sürekli arttığı günümüz koşullarında hizmet sektöründe yer alan bankaların farklarını ortaya koyabilmek ve başarılarını arttırabilmek için yoğun çalışmalarda bulunduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Modern pazarlama anlayışından yola çıkarak, bankaların başarılarını arttırabilmek için öncelikli amacı müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımaktır.
Özet (Çeviri)
Represents a major development in the world, and under the name of ' interest-free banking ' spreading participation banks operates in an increasingly while Muslim countries initially, savings and the economy in order to participate in the world economy could not participate in the full sense of the idle funds in many countries began to gain importance. The progress of the economy, commercial banks, fund more need to be done in terms of the transfer of funds to those in need than too played a big role. The competition is constantly increasing in today's conditions the differences contained in the service sector in order to increase the success of banks and intensive studies with an unavoidable fact. Understanding of Modern marketing in order to increase the priority aim of the achievements of the banks, the highest level of customer satisfaction.