Ahmet Kanneci´nin konser repertuvarlarının farklı değişkenler açısından incelenmesi
Examining the concert repertoires of Ahmet Kanneci in terms of different variables
- Tez No: 367910
- Danışmanlar: PROF. DR. AHMET KANNECİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
- Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Piyano Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 156
Özet
Ahmet Kanneci´nin konser repertuvarlarının farklı değişkenler açısından incelenmesi bu araştırmanın esasını oluşturmaktadır.“Giriş”kısmında bulgulara yön verecek şekilde bazı tanımlar yapılacak, gitarın tarihsel evrimi süresince gitar için yazılan eserler ve müzik formlarından bahsedilecek, bazı klasik gitar konser programı örnekleri verilerek problem durumuna değinilecektir.“Yöntem”kısmında araştırmada hangi yöntemlerle kaynak tarandığı ve bulgulara ulaşıldığı açıklanacaktır. Ardından“Bulgular ve Yorumlar”kısmında araştırmanın problem durumuna yönelik bulgular elde edilecek ve bunlar yorumlanacaktır. Son olarak araştırmanın“Sonuç ve Öneriler”kısmında, elde edilen bulgular ışığında ulaşılan sonuçlara yer verilerek, klasik gitar icracısı, öğretmeni ve öğrencilerinin yararlanabileceği bazı öneriler getirilecektir.
Özet (Çeviri)
The aim of this work is to examine the concert repertoires of Ahmet Kanneci in terms of different variables. In the first part, there will be explanations about the works written for guitar during the historical evolution of the instrument and some musical forms along with exemplifying some classical guitar concert repertoires to cast more light on the findings. The second part will cover the methods of scanning sources to reach findings of the research. The third part will include the findings with their interpretation. Finally, there will be results about the findings obtained, along with useful suggestions to some classical guitar performers, teachers and students.