Türkiye'de sualtı hokeyi oynayan sporcuların spora katılım motivasyonlarının belirlenmesi
Underwater hockey in Turkey play the determination of sportsmen sport participation motivation
  1. Tez No: 370799
  2. Yazar: ONUR BAŞAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GÜLBERK GÜLTEKİN SALMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Spor Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Bu çalışmanın amacı ülkemizde ve dünyada hızla bilinirliliğini artıran Sualtı Sporlarından Sualtı Hokeyi branşının Türkiye ' deki sporcular açısından bu sp ora katılım güdülerini belirlemektir. Araştırmaya Sualtı Federasyonuna kayıtlı ve aktif halde bu spora devam etmekte olan k u l üp lerden, en son Federasyon Kupasında müsabakalarda oynamış 82 sporcu katılmıştır. Araştırmada veri toplama ölçeği olarak Spora Kat ılım Ölçeği (Participation Motivation Questionnaire) PMQ kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study in our country and around the world rapidly increases awareness of Underwater S ports Underwater Hockey athletes in Turkey in terms of branches participation in this sport is to determine the motive. Research on Underwater Federation registered and active form of this sport ongoing club, last played in the FA Cup 82 athletes participa ted in the competitions. Sports participation in the data collection scale Scale (Participation Motivation Questionnaire) was used PMQ.