Hiper akışkanlaştırıcı katkılı beton üretimi ve geliştirilmesi sürecinin Microsoft 2013 programı ile planlamasının ve takibinin yapılması
Planning and supervising of hyper plasticizer added concrete production and development processes by using Microsoft project 2013
- Tez No: 373791
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALİ UĞUR ÖZTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Celal Bayar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
Dünyada Proje Yönetimiyle uğraşan disiplinlerin, projelerinin gelişmiş bir zamanlama motoruyla planlayabildikleri ve takibini yapabildikleri yazılımlar Kritik Yol Hesabı mantığı ile çalışan planlama programlarıdır. Ülkemizde gün geçtikçe artan Ar-Ge projelerinin sayısı ve karmaşıklığı, bütün projelerin tek bir yazılım üzerinden kontrolü ihtiyacını doğurmaktadır. Planlama yazılımları ile Ar-GE projelerinin başlangıç ve bitiş tarihleri, projenin uygulanması aşamasında hangi kaynakların kullanılacağı ve bunların maliyetlerinin planlaması ve kontrolü kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Böylece zaman ve kaynak kullanımında büyük tasarruflar sağlanabilmektedir. Bu tez çalışmasında, hiperakışkanlaştırıcı katkılı beton üretimini ve geliştirme süreçlerinin planlaması ve takibi MS Project 2013 programıyla gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In todays World, Disciplines that are dealing with Project Management, can plan projects by using planning softwares on the basis of Critical Path Method with an advanced scheduling & tracking engines. Day by day increase in R&D Projects and their complexity creates a need of single management software in our country. By using Planning Softwares, commencement & completion dates, resources to be used and their costs can be easily defined and tracked. Thus, a considerable saving in time and resource usage can be provided. In this thesis study, planning and monitoring of hyper plasticizer added concrete production and its development processes were carried out by MS Project 2013.