Çevre mühendisliğinde membran teknolojileri ve uygulama alanları
Membrane technologis at environment engineering and application areas
- Tez No: 373904
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKKI GÜLŞEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çevre Mühendisliği, Environmental Engineering
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Harran Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu çalışmada membran teknolojisi ile ilgili genel bilgiler, membran proseslerin işletim şekilleri, membran sistemlerinin çalışma prensibi, çevre mühendisliğindeki uygulama alanları ve membran prosesleri ile ilgili yapılan son çalışmalar bir araya getirilerek bu konuda çalışmak isteyenler için bilgi kaynağı oluşturulacaktır. Dolayısıyla bilimsel çalışmalara ve membran teknolojisinin geliştirilmesine katkı sağlanması planlanmaktadır.
Özet (Çeviri)
This study include general information in related to membrane technology, operating systems of membrane process, working principle of membrane processapplication area to enviroment engineer and band together all of the information in regard to membrane process because of this article aimband together If all of researches will want about membrane process this resource will help them and This article planning to contribution both scientifics and improve of membranetechnology.