A new network protocol proposal and analysis
Yeni bir ağ protokolü önerisi ve analizi
  1. Tez No: 373948
  2. Yazar: SUZAN MAHDI
  3. Danışmanlar: DR. MALİK KEMAL ŞİŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Aktif Kuyruk Yönetimi (AKY) modelleri ağ tıkanıklık durumunu kontrol etmek ve bant genişliğinin adaletli kullanımını sağlamak için geliştirtmişlerdir. AKY modelleri ağ ataklarına karşı savunmasızdırlar. Bu amaçlar, AKY modelleri için eklentiler geliştirilmiştir. Bu tezde Robust RED (RRED) AKY modelini temel alan ve Robust Orange (ROrange) olarak adlandırdığımız yenibir Orange AKY modifikasyonu geliştirdik ve ROrange AKY modeli ile RRED AKY modelini ns2 benzetim aracı üzerinde detaylı olarak karşılaştırdık. Deneysel sonuçlar, ROrange AKY modelinin RRED AKY modeline göre düşük veri oranına sahip hizmet engelleme saldırılarını (LDOS) engellemede daha başarılı olduğunu göstermiştir.
Özet (Çeviri)
Active Queue Management (AQM) models are developed to control network congestion and share bandwidth fairly. AQM models are vulnerable against network attacks. For this purpose, add-ons are developed for AQM models. In this study we implementeda new AQM model called Robust Orange (ROrange) that is a modification of Orange AQM model based on Robust RED (RRED) AQM model and compared comprehensively with RRED in ns2. Experimental results showed that ROrange gives more successful results on prevention of LDOS than RRED.