Forming a favourable environment for managing innovation in organization
Örgüt yenilik yönetimi için olumlu bir ortam şekillendirme
  1. Tez No: 381446
  2. Yazar: AKINTAN OLUMIDE OLUAYO
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AKIN MARŞAP
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 120
Özet
Inovasyon araştırma düşünce ve yaratıcılık bir sürü çizer geniş bir alan olmuştu. Bir organizasyon için elverişli bir ortam oluşturulması için gerekli koşul, bir şirketi başarıya yenilik ulaşmak için kullanabileceği önerilen yoluna yansıtan sadece bir ışıktır. Avusturyalı ekonomist Joseph Schumpeter göre Yenilik o yeniliğin 5 çeşit önerdi (ekonomik gelişme teorisi) olarak sıraladı. Ürün, Proses, İş, arz, Birleşme ve sonlandırılması kaynağı. Yenilik eklenmesi türlerine yol yenilik birkaç çalışma olmuştur. Konu yenilik anlamak için, bir organizasyon ve bireyler hem de yenilik bileşeni, yenilik niteliği, önemi, yenilik aşamaları, yenilik Pace, yaratıcılığı anlamak gerekir. Stratejileri biz üyelerini motive etmek için kullanabilirsiniz. Yenilik sürecinde oynadığı öğrenme rolü incelendiğinde de yararlı olacaktır. Bir örgütün yapısı da kuruluşun inovasyon için emin bir önemli kriterdir. Yenilik stratejisi, maliyet minimizasyonu strateji ve İmitasyon strateji de iyi çalışılmış olması ve inovasyon sürecine kendi alaka etkisini anlamak gerekir. Diğer bir nitel araştırma akıl tümdengelim ve dışaçekimsel yöntemi kullanılarak yapıldı, yenilik oluşturmak için şartları findout için. Takım çalışmasının önemini ve her çalışanın katılımını, yönetim katılımın önemini, etkili iletişim ve bilgi akışının önemini, önemi: Bu alanda önceki eserlerinden, ben bir organizasyonda yenilik lehine dört koşullar harmanlamayı başardı yenilikçi bir kültür. Bu durumda sürüş, ben anket ve görüşmeler yoluyla koleksiyonu vardı ampirik veriler için gitti. Oldu. Yirmi İngilizce ve Türk şirketleri hem de. Zemin teorisi verilerin yorumlanmasında kullanılmıştır. Benim ampirik verilerin analizinde, buldum-dışarı geçmiş edebiyattan tüm önceki dört koşulları çok anlamlı ve güçlü hem de araştırma coğrafi konumları benim ampirik bulgularla onları ilgilidir bağları vardı: ekip Önemi ve tüm çalışan, Önemi katılımını yönetim katılımı, etkili iletişim ve bilgi akışının önemi, yenilikçi bir kültürün Önemi. Bölümünü tamamlarken, sonuç tüm tartışılmış ve birbirleri ile harmanlanmış. Tüm yukarıdaki dört koşul iç içe olduğunu fark ve birbirlerine bağlı oldu. Onlar geldim- up ve“spesiyalleri ve süreci yerine departmanı etrafında çalışanın rolü entegrasyon önemi”“çalışanların mesleki eğitimin yeri ve önemi”ile iki yeni ortaya çıkan durumu dahil olmak üzere birbirleri ile çok güçlü bir kravat vardı.
Özet (Çeviri)
The research on innovation had been a vast field that draws a lot of thinking and creativity. The condition necessary for forming a favorable environment in an organisation is just a light reflecting to proposed pathway a company can utilize to attaining success innovation. Innovation according to Austrian economist Joseph Schumpeter outlined in (The theory of economic development) where he proposed 5 types of innovation. Product, Process, Business, Source of supply, Mergers and divestment. There have been several work on innovation which lead to addition types of innovation. To understand the topic innovation, one must be able to comprehend component of innovation, Nature of innovation, the importance, Stages of Innovation, Pace of innovation, creativity in both organisation and individuals. The strategies we can use to motivate members. It will also be helpful if the role learning plays in innovation process is analyzed. The structure of an organisation is also a sure significant criteria for organisation's innovation. Innovatio strategy, cost minimization strategy, and Imitation strategy must also be well studied and understand their relevance effect to innovation process. In other to findout the conditions for forming innovation, a qualitative research was done using deductive and abductive method of reasoning. From previous works on this field, I was able to collate four conditions that favour innovation in an organisation: the importance of teamwork and the involvement of every employee, the importance of management participation, the importance of effective communication and information flow, the importance of an innovative culture. Driving through these condition, I went for an empirical Data were collection via questionnaire and interviews. It was conducted in both Twenty English and Turkish companies. Ground theory was used in the interpretation of datas. On analysis of my empirical datas, I foundout that all the previous four conditions from past literatures were very significant and had ties that strongly relates them with my empirical findings at both research geographical locations: Importance of teamwork and involvement of all employee, Importance of management participation, Importance of effective communication and information flow, Importance of an innovative culture. In concluding part, the result were all discussed and blended with each other. İt was realised that all the above four condition were interwoven and depended on each other. They had a very strong tie with eachother including the two new emerging condition I came-up with the“ımportance of the employees vocatıonal traınıng”and“importace of employee's role integratıon around specıaltıes and process rather than department”