Sağlıkta Dönüşüm Programı sonrası, sağlık personeli iş doyumunun ve tükenmişlik derecesinin araştırması: Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi örneği
After the Health Transformation Program, health care staff job satisfaction and burnout survey, the case of Adana Numune Research and Education Hospital and Dr. Aşkım Tüfekçi̇ Devlet Hospital
  1. Tez No: 408924
  2. Yazar: ALİ ÖZCAN GÜR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MURAT KÖYLÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Hospitals, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Toros Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
Bu çalışmanın temel amacı; Adana'daki iki kamu hastanesinde çalışan personelin Tükenmişlik alt boyutları ve İş Doyumu arasındaki farkı incelemektir. Bu doğrultuda demografik değişkenler ile Tükenmişlik alt boyutları ve İş Doyumu arasındaki farklar ele alınmıştır. Anketler 283 personel ile yüzyüze görüşülerek doldurulmuştur. Araştırmada kullanılan veri toplama araçları; Çalışanların Demografik Değişkenlerini İçeren Bilgi Anketi, Maslach Tükenmişlik Ölçeği Anketi ve İş Doyumu Ölçeği'dir.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this study is to examine the burnout (with the sub-dimentions) and job satisfaction of staff of two public hospitals in Adana. In this respect, the interactions between the dimensions of burnout and job satisfaction and demographic variables are also discussed. Questionnaires were filled with 283 personel by face to face conversation. Data collection instruments used in the study are information questionnaire including demographic variables, the Maslach Burnout Inventory Survey and the Job Satisfaction Scale.