Türk düşünce dünyasında Nietzsche
Ni̇etzsche i̇n Turki̇sh thought world
  1. Tez No: 412256
  2. Yazar: AHMET ZEKİ BAKIRCI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HASAN AYIK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Felsefe, Philosophy
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 132
Özet
“Türk Düşünce Dünyasında Nietzsche”adlı bu çalışma,“Giriş”ve“Sonuç”hariç iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde“Türkiye'de Felsefi Düşünce ve Nietzsche”anlatılmıştır. İkinci bölümde ise;“Türk Aydınının Nietzsche Felsefesine Bakışı”konu edilmiştir. Bunu yaparken, Türkiye'de, Nietzsche hakkında çalışma yapmış yazar ve mütercimlerin arasından, ulaştığımız kaynakların zenginliğine göre seçtiğimiz 8 kişinin görüşleri ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
This work with the title of“Nietzsche in Turkish Thought World ”consists of two parts excluding the“Introduction”and the“Conclusion”. In the first part,“Philosophical Thought and Nietzsche in Turkey”is explained. In the second part, Overview of Turkey İntellectuals Nietzsche Philosophy" is handled. While doing that, views of 8 people who we chose according to the abundance.