Değişken üstlü Morrey uzaylarında bir taraflı operatörlerin sınırlılığı
The boundedness of the one sided operators in variable exponent Morrey spaces
  1. Tez No: 413320
  2. Yazar: AYŞEGÜL ÇELİK ALABALIK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. BİLAL ÇEKİÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dicle Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu tez çalışmasında bir taraflı değişken üstlü Morrey uzayları tanımlanmış ve bir taraflı operatörlerin değişken üstlü Morrey uzaylarındaki sınırlılıkları incelenmiştir. Tezin dördüncü bölümünde bir taraflı Maksimal operatörler, bir taraflı kesirli Maksimal operatörler ile Weyl ve Rieman-Liouville operatörleri olarak bilinen bir taraflı Riesz potansiyel operatörlerinin değişken üstlü Morrey uzaylarında sınırlılıkları ayrı ayrı ispatlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis the one sided variable exponent Morrey spaces are defined and the boundednesses of the one sided operators are researched. In the fourth part of the thesis, the boundednesses of the one sided maximal operators, one sided fractional Maximal operators and the one sided Riesz potential operators which are known as Weyl and the Riemann-Liouville operators are proved one by one in the variable exponent Morrey spaces.