Sağlık güvenlik dökümanının taş ocağı işletmesinde uygulanmasına ilişkin bir değerlendirme
An assesment of the implementation of the health and safety document in stone pit
  1. Tez No: 413481
  2. Yazar: EMRA ÖZKAHRAMAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAMZA SAVAŞ AYBERK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maden Mühendisliği ve Madencilik, Mühendislik Bilimleri, Mining Engineering and Mining, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İş Güvenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 226
Özet
Maden sektörü, ülkemizde iş kazaları ve meslek hastalıklarının çok sık rastlandığı sektörlerden biridir. Bunun nedeni; maden sektörünün kendine has zorlu çalışma koşullarının olmasıdır. Sağlık ve güvenlik dökümanı, maden işletmelerinin kılavuz bir dökümanı olacaktır. Bu çalışma,“Sağlık ve Güvenlik Dökümanı”hakkında bilgi vermek, bu kavramın maden sektöründeki uygulamaları hakkında ışık tutması amacındadır.“Sağlık ve Güvenlik Dökümanı”, maden işletmelerinde, iş sağlığı ve güvenliği bilincinin sağlanması, kalıcı ve sistematik iyileşme oluşturulması ve ilgili kişilere rehberlik edilmesi maksadıyla hazırlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Mining sector is one of the industries in which occupational accidients and occupational diseases takes mostly place in our country. The reason for this is that the mining sector has distinctive working conditions. Health and Safety Document, a document that will guide the mining operations. This study provides information abaut the consept of the healh and safety documents, aim to shed light on the application of this concept in the minig sector. Health and Safety Document prepared as a guide for relevant person to create of occupational health and safety culture, ensure permanent and systematic improvment in the mining operations.