Yoğun yükte çalışan sistemlerde yazılımsal olarak davranış farklılıklarının analiz edilmesi
Analysis of software behavioral differences on systems running at peak load
- Tez No: 413510
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. TURHAN KARAGÜLER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Bilgisayar Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 40
Özet
Yoğun yükte çalışan yazılımlarda oluşan talebe gore sistem üzerinde oluşan davranış farklılıklarının analiz edilmesi. Olası sistem ve uygulama ihtiyaçlarının ortaya çıkarılması hedeflenmektedir. Buna gore herhanhangi bir uygulama örneğin 10.000 anlık kullanıcı için ihtiyaç duyulan konfigürasyonlar ve kaynak ihtiyaçlarının belirlenmesi, sistem üzerinde oluşan davranışsal farklılıklar analiz edilecektir. Anlık analizlerin yapılması ve sanal kullanıcı yüklerinin hesaplanması ve planlanması gerekmektedir.
Özet (Çeviri)
Analyzing behavioral differences that occurs on the system according to the demand on software running at peak load. Possible system and application needs aims to reveal. Accordingly, any application, for example the determination of needed configuration and resource requirements for 10,000 instant user, behavioral differences that occur on the system will be analyzed. Making ad hoc analysis and calculation of virtual user load and planning are required.