Once upon A time there ıs or there ıs not
Bir zamanlar bir varmiş bir yokmuş
- Tez No: 415092
- Danışmanlar: ÖĞR. GÖR. SELİM BİRSEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2009
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Sabancı Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 48
Özet
İşimin ve sürecinin bir gezgini olarak, nerde ve ne zaman var olup/olmadığını bilmeyerek bir serüvene çıkıyorum.Bir sanat işinin üretim sürecinin karmaşıklığının, esinlenen kaynakların ve sonsuz bağlantılarının çerçevesini ve yapısını oluşturma hedefindeyim.Bu süreci anlatmak, birini bilinmeyen bir yolculağa davet etmek gibi; özellikle üretim süreci devam eden mecramın hâlâ olmakta ve gelişmekte olduğunu düşünürsek.
Özet (Çeviri)
I am going to be a flaneur of my own work and of the process with which the work was created and of the space and the time within which the work existed or did not exist. The process of creation of an artwork is complex and we try to understand this complexity by creating frameworks and structures that simplify this world of infinite connections and sources of inspiration.Explaining this process is like inviting someone to join in a journey into the unknown.This is particularly so when the process of creation is still in fieri – it is stillhappening – and everything is in flux and in development.