Ters - düz sınıfların öğrencilerin akademik başarısı ve görüşlerine etkisi
The effect of flipped classroom on students' academic achievement and views
- Tez No: 423423
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BÜNYAMİN ATICI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fırat Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 115
Özet
Bu araştırmanın amacı; ters-düz sınıfların öğrencilerin akademik başarısına ve görüşlerine etkisini ortaya koymaktır. Araştırmada deneysel araştırma yöntemlerinden yarı deneysel desenin öntest-son test, deney- kontrol gruplu deneme modeli kullanılmıştır. Denel işlem sonrasında deney ve kontrol grubuna akademik başarı testi son test olarak uygulanırken; deney grubuna ayrıca Ters-düz sınıflara ilişkin görüşlerini belirlemek üzere anket ve görüşme formu uygulanmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study flipped classroom is to demonstrate the effects of students' academic achievement and views.Experimental research methods in the study of the quasi-experimental design pretest-posttest, experimental control group experimental design was used. Academic achievement in the experimental and control groups when applying the final test after test experimental process; the experimental group also flipped classroom-survey to determine their views on the flat class and interview forms were applied.