Faunistik database programının geliştirilmesi
Development of faunistic database program
  1. Tez No: 426842
  2. Yazar: CANAN KARABULUT
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALİ SALUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hitit Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 54
Özet
Bilimin her alanında olduğu gibi zoolojide sistematik alanında da bilgilerin veri bankalarının oluşturulması önemli konulardan biridir. Bu noktadan hareketle örnek olarak seçilen böcek takımlarından Odonatlara ait sistematik, faunistik ve morfolojik ve daha birçok bilginin envanterlerinin tutulacağı SQL tabanlı bir bilgisayar programı yapılmıştır. Bu program kullanılarak dünyada yayılış gösteren tüm hayvanların sistematik, morfolojik, faunistik bilgileri derlenebilmektedir.
Özet (Çeviri)
In the fıeld of zoology, as well as systematic in all areas of science, creation of data base of ınformation is one of the important issues. This point of view, systematically on Odonata, faunistic, SQL-based morphological and more information will be kept of the inventory is made of a computer program. Systematic,faunistic and morphological information of widespread of all animals in the world, using this program, can be compiled.