Folner dizilerinin istatistiksel yakınsaklığı
Folner sequences of stastistical convergence
- Tez No: 432856
- Danışmanlar: PROF. DR. MİKAİL ET
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Anahtar Kelimeler: ·İstatistiksel yakınsaklık, Cesàro toplanabilme, Folner dizisi, Statistical convergence, Cesàro summability, Folner sequences
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fırat Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
Beş bölümden oluşan bu çalışmanın .ilk bölümünde temel tanım ve teoremler verilmiştir. ·İkinci bölümde istatistiksel yakınsaklık kavramı ve bazı içerme teoremleri incelenmiştir. .Üçüncü bölümde Folner dizilerinin kavramı, Folner dizilerinin istatistiksel yakınsaklığı incelenmiştir. .Dördüncü bölümde Folner dizilerinin asimptotik ve istatistiksel denklik kavramları incelenmiştir. .Beşinci bölümde alfa ıncı dereceden istatistiksel yakınsaklık kavramı incelenmiştir. .Altıncı bölümde Folner dizilerinin alfa ıncı dereceden istatistiksel yakınsaklığı incelenmiştir. .
Özet (Çeviri)
In the first chapter of this thesis that consists of four chapters, we give some fundamental definitions and theorems. .In the second chapter, we give the concepts of statistical convergence and some inclusion theorems. .In the third chapter, we give some kinds of convergence defined by Folner sequences and theorems. .In the four chapter,we give asympotically and statistically equivalent functions defined. .In the five chapter,we give statistical convergence of order alpha defined and theorems. .In the six chapter, we give statistical convergence of order alpha of Folner sequences.