Tek sanayi faturalarının basımı ve mahsuplaştırılması
- Tez No: 4388
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ERDEN BAŞAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 1988
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 185
Özet
ABSTRAKT Mikrobilgisayarlarda T.E.K. na ait trafolu abonelerin kullandıkları enerjinin faturalanması ve muhasebe işlerinde kullanılacak icmal, mahsup, abone takip defteri yazılımları cobol dili kullanılarak yazılmıştır. Yazılımda kullanılan veriler T.E.K Ege Müessesesi Müşteriler Müdürlüğüne ait kayıtlardan elde edilmiştir. Bu tez çalışmasında fatura basımını kısa zamanda gerçekleştirmek ve muhasebe servisi işlerinin bir kısmını bilgisayar ile yapmak amaçlanmış ve bunun için çalışılmıştır. ABSTRAKT The softwares which ar& used in T.E>K. microcomputers to make summaries accounts and cbstumer cori t rol books which are used in accounting transactions and to invoice the used electric energy by the customer, are prepared in cobol language. The data which is used in preparing are sol t wares are gathered from the records of, T.E.K. Eg'ean Establishment Management» The aim of this project is to print invoices in a short time and realise the works of Accounting Department with computer. DokQiaaatasyoa
Özet (Çeviri)