The impact of training on performance of the organization an analytical study of the views of a sample of employees of banks in Erbil city / Iraq
Kursun kurumların performansı üzerindeki etkisi
- Tez No: 441030
- Danışmanlar: PROF. DR. CENGİZ TORAMAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, İşletme, Banking, Business Administration
- Yıl: 2016
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 109
Özet
Takip etme kurslarını icra etmekle kalmayarak aynı zamanda gerçekleştirilen kursun güçlü ve zayıf taraflarınıda bilmek gerekmektedir. Bu tezin amacı insanlık için büyük öneme sahip olmakla birlikte çeşitli kurumlar için destekleyici bir eylem niteliği taşımaktadır. Aynı zamanda bunun artan öneminide kurslarla bu alanlarda çeşitli kurumların amaçlarına yetişmelerine ve yüksek kabilyetli eleman yetiştirmelerine yardımcı olmakla anlamk mümkün. Çünkü bu amaçların gerçekleşmesi için verimli ve aktif bir tablonun parçasını oluşturmaktadır. Bu Tez kursların kurumlar üzerindeki (maliyet, hız, esneklik, güvenilirlik ve kalite) gibi performansı boyutları üzerinde olan etkisiyle sınırlandırılmaktadır. aynı zamanda bu tez istatiksel analiz kullanımıyla sınırlı olup istatistikel verilerin bilimsel ve güçlü bir etkiyle kurumun banka araştırmalarında araştırılması ve genel seviye üzerinde kurs ve performans etkisini artırmak amacıyla yapılmıştır. buda %69.9 oranına yetişmiş olup yani ikinci genel varsayımın bankadaki üst düzey yönetim eğitim sürecinin zayif olduğu ve önemli konuyu ihmal etmenin bankayı doğrudan etkilediği gözlenmektedir. Erbil şehrindeki banka genel yöneticilerini şimdiki durumdan daha etkili bir şekilde kurs çalışmalarına önem vermelerini tavsiye eder, buda performansların daha da gelişmesi için ellerinde bulunan imkanların başında gelmektedir.
Özet (Çeviri)
The follow-up training process does not stop at end to knowing the strengths and weaknesses in the training programs that are implement The aim of this study in the importance of being related to one of the important topics of human and supportive performance of organizations Also are derived its importance growing interest actively training its role in helping organizations to achieve their goals in an era distinguishes compete in attracting qualified labor because she interface organized and effective component in achieving its objectives . The research was limited to the study of the impact of training on the organization performance following dimensions (cost, speed, flexibility, reliability and quality) and also limited the study on the use of statistical analysis to test the impact The presence significant effect of a statistically to the variable of training and performance of the organization at the overall level for the banks researched, it amounted to % 69.9 thus accept the second main hypothesis Weak interest in senior management training process in the bank and the neglect of this important aspect and is directly linked to the performance of the bank. invited the senior management at the Bank of the city of Erbil to the attention of the training process is much greater than it is now, as one of the important weapons that have a positive impact on improving the performance of the bank.