Generating learning concepts in intelligent tutoring systems
Zeki öğretim sistemlerinde öğrenme kavramları oluşturma
  1. Tez No: 441801
  2. Yazar: ENVER ÇİLENGİROĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. REFET POLAT, YRD. DOÇ. YASİN ÖZARSLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yaşar Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 35
Özet
Bu tezin ilk bölümünde kavram haritalarından, zeki öğretim sistemlerinden ve tarihsel gelişiminden bahsedilmiş ve tezin amacı belirtilmiştir. İkinci bölümünde çözüme ulaşmak için gerekli metotlar ve tanımlar verilmiştir. Üçüncü bölümde bu metotların bilgisayarda elde edilen test sonuçları tablolar halinde sunulmuştur. Son olarak dördüncü bölümde sonuç verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the first section of this thesis, concept maps and intelligent tutoring systems are defined, studies in literature are explained and the goal of this thesis is indicated. In the second chapter, methods and definitions for the solution are given. In the third chapter, the experimental results of these methods obtained from by using the computer program are presented in tables. Finally, in fourth chapter a conclusion is given.