YF haberleşme için FH-TTK-SFM-FAD dalga formu tasarımı performans analizi üzerine
On the design and performance analysis of FH-TTC-CPM-FDE waveform high frequency communications
  1. Tez No: 449482
  2. Yazar: PARISA EBRAHIMPOUR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÖZGÜR ERTÜĞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 105
Özet
Bu çalışma kablosuz Yüksek Frekanslı (HF) iletişim paneli için Eşitlenmiş Frekans Alanı (FDE), Dikey Frekans Bölümü Çoklama (OFDM) yapısı temelinde Turbo Kafes Kodlamalı Sürekli Faz Modülasyonunu (TTC/CPM) ortaya koymaktadır. Önerilen yapı aynı zamanda pilot çalışma temelli Minimum Ortalama Karesel Hata (MMSE) tahmini ve eşitleme metodunu içermektedir. Bu yaklaşım turbo kodun frekans çeşitliliği ve CPM modülasyonunun enerji etkinliğini birleştirmektedir. Bu çalışmada, önerilen modelin analizi simüle edilmiştir. Sonuçlar önerilen kodlu modülasyon şemasının hem dar bant hem de geniş bantlı kanallarda umut veren bir performans sergilediğini göstermektedir.
Özet (Çeviri)
This proposal puts out Turbo Trellis Coded Continuous Phase Modulation (TTC/CPM) well-appointed on Frequency Domain Equalized (FDE), Orthogonal Frequency Division Multiplexing (OFDM) structure for wireless High Frequency (HF) communication channel. The offered structure also comprises the pilot based minimum Means Square Error (MMSE) estimation and equalization layout. This approach combines the advantage of the frequency diversity of turbo code and energy efficiency of CPM modulation. In this study, analysis of proposed model was simulated and showed that it achieves promising performance. Experimented outcomes based on TTC/CPM illustrated that the proposed way remarkably outperforms the original TTCM, CPM and other competing methods.