Bankacılık sektöründe elektronik müşteri ilişkileri yönetimi
Electronic customer relationship in banking sector
  1. Tez No: 451521
  2. Yazar: HANDE HADİŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. VELİ POLAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Halkla İlişkiler, Banking, Public Relations
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 119
Özet
İnternetin iletişim olanakları ve bilgi sunma anlamında önemli bir kanal haline gelmesiyle birlikte işletmeler interneti müşteri ilişkileri yönetimi için bir araç olarak kullanmaya başlamışlardır. Bu da elektronik müşteri ilişkileri kavramını ortaya çıkarmıştır. Bu çalışmanın amacı da halkla ilişkilerin önemli bir alt kümesi olan müşteri ilişkileri yönetiminin elektronik ortamda nasıl uygulandığını ve elektronik müşteri ilişkileri yönetiminin müşteri memnuniyetine etkilerini bankacılık sektörü üzerinden araştırmaktır.
Özet (Çeviri)
With the use of internet as an important channel for communication, companies begin to use the internet as a tool for CRM. This has emerged the concept of“Electronic Customer Relationship”. The aim of that study is to investigate how implement CRM which is an important subset of PR in electronic environment and the effects of E-CRM to customer satisfaction through the banking sector.