Elazığ İli kent içi anayollarında trafik düzenlemesi üzerine bir araştırma
An Investigation of traffic arrangement on the mainroads of Elazığ
- Tez No: 45591
- Danışmanlar: PROF.DR. BEKİR YILDIRIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fırat Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 58
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi ELAZI? İLİ KENT İCİ ANAYOLLARINDA TRAFİK DÜZENLEMESİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA Mehmet INALLI Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı 1995, Sayfa 60 Teknolojik gelişmelere paralel olarak nüfus ve araç sayısındaki hızlı artış, kent içinde problemleri de beraberinde getirmiştir. Elazığ şehiriçindeki anayolların ve bağlantı yolların gelecekteki araç sayısı artışı hesap edilmeden dar tutulması, problemlerin ileride çok daha fazla hissedilmesine yol açacaktır. Bu çalışmada şehir içindeki ana caddelerde trafik araç sayımı yapılmış ve kapasite hesaplanmıştır. Sonuç olarak trafiğin düzenlenmesi için kısa vadede uygulanması gerekli öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Master's Thesis AN INVESTIGATION OF TRAFFIC ARRANGEMENT ON THE MA INROADS OF ELAZI? Mehmet İNALLI Fırat University Gradual School of Natural and Applied Sciences Department of Civil Engineering 1995,Paqe:58 The rapid increase in the population and the number of vehicle as paralel to technological improvements have brought many problems into urban life. Increasing number of vehicle not having taken account caused the lack of planning of the main and secondary roads which are quite narrow and will make much more disturbances in the future. In this study, the number of vehicle on the mainroad in Elazığ have been counted and the load capacity of these roads have been calculated. As a result, the necessary proposals to be applied in a short period for traffic arrangement have been presented. n