Çözüm ağı üreteçleri
Mesh generation
- Tez No: 45642
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. AHMET ARSLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fırat Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
ıı ÖZET Yüksek Lisans Tezi ÇÖZÜM A?I ÜRETEÇLERİ İrfan DURSUN Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı 1995, Sayfa: 62 i Sayısal akışkanlar mekaniği yazılımları, verilen sınır santiarı altında bilinen bir geometrik alandaki integrodifferansiyel problemlerin çözümünü yaklaşık bir yöntemle bulmak için yazılır.Bu çalışmada,sayısal akışkanlar mekaniği yazılımları için bir ağ oluşturma yazılım paketi hazırlanmıştır.Çözüm ağı üretim problemi gelişigüzel bir karmaşık bölgeninalt bölümlendirmesinden ibarettir.Alt bölümlendirme, iki boyutlu uzayda üçgenler yardımı ile, üç boyutlu uzayda ise dört yüzeyliler yardımı ile sağlanmıştır.
Özet (Çeviri)
in ABSTRACT Master Thesis Mesh Generation İrfan DURSUN Fırat University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Electrical and Electronics Engineering 1995, Page: 62 ! Software for compitational fluid mechanics is written to solve integro -differantial problems on a geometric shape under given boundary conditions by using an approximation method.The goal of the thesis is to produce a mesh generation package fcjr software of computational fluid mechanics.The mesh generation problem consists i; of subdividing an arbitrary complex domain into a consistent assembly of elements. The consistency of generated mesh was guaranteed elements cover the entire domain and the intersection between elements occurs only of on common points, sides or triangular faces in the three dimensional case.