İchinose (Japon) ve Erekeme (Yerli) dut yaprakları ile beslenen ipekböceklerinin koza özellikleri
  1. Tez No: 45847
  2. Yazar: SEVİLAY BEŞKAYA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÇETİN FIRATLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 57
Özet
1 ÖZET Yüksek Lisans Tezi ICHINOSE (JAPON) VE EREKEME (YERLİ) DUT YAPRAKLARI İLE BESLENEN İPEKBÖCEKLERİNİN KOZA ÖZELLİKLERİ Sevilay BEŞKAYA Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Zootekni Anabilim Dalı Danışman: Prof.Dr.Çetin FIRATLI 1995, Sayfa: 47 Jüri: Prof.Dr.Çetin FIRATLI Prof.Dr.Tahsin KESİCİ Prof.Dr. Yahşi YAZICIO?LU Bu çalışmada, farklı dut çeşidi yapraklan ile beslenen saf ve melez ipekböceklerinden elde edilen koza ürününün ve ipeğinin özellikleri araştırılmıştır. Denemenin canlı materyali olan Çin ve Japon Saf hatları ile bunların melezi (Ç x J) ipekböceği yumurtaları Bursa İpekböcekçiliği Araştırma Enstitüsünden, İchinose ve Erekeme dut yapraklan ise Ziraat Fakültesi dutluklanndan sağlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT Masters Thesis SOME CHARACTERISTICS OF COCOON AND SILK FIBER OBTAINED FROM SILKWORMS REARED WITH ICHINOSE (JAPANESE) AND EREKEME (LOCAL) MULBERRY LEAVES Sevilay BEŞKAYA Ankara University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Animal Science Supervisor: Prof.Dr.Çetin FIRATLI 1995, Page: 47 Jury: Prof.Dr.Çetin FIRATLI Prof.Dr.Tahsin KESİCİ Prof.Dr.Yahşi YAZICIO?LU The major characteristics of cocoon and silk fiber obtained from Japanese (J), Chinese (C), pure and C x J cross-bred silkworms reared with leaf type Ichinose and fruit type Erekeme (local) mulberry leaves.