Bir satış firmasında hata türü ve etkileri analizi uygulaması
An application of failure mode and effects analysis in sales company
  1. Tez No: 459685
  2. Yazar: PUZANT TELLER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. TALAT FIRLAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Hiç kuşkusuz zorlaşan piyasa koşullarında kalıcı olabilmek için müşteri tatmini için gerekli koşulların yerine getirilmesi günümüz toplumunun en önemli faktörlerindendir. Ürünün kalite yönünden incelenmesine yönelik potansiyel hataların analizi ve sonuçlarının gösterilmesi. Hata türü ve etkileri analizi kapsamında hatalı ürünün müşteriye ulaşmadan hatanın önceden tesbitinin yapılması firmaların müşteriye karşı sorumluluklarının yerine getirilmesi açısından önemlilik arz eder. Bu çalışmada Htea'nın pratik bilgilerinden yararlanılarak kişilerin akıllarında bir yöntem oluşturulmasında etkin bir yol izlemeye çalıştım. Çalışma sırasında bir satış firmasının folyo ve kompenant üzerine yapmış olduğu satışın hata türü ve etkileri analizi uygulamasını ve değerlendirilmesi yapılmaya çalışılmıştır. Anahtar Kelimeler : Toplam Kalite, Müşteri Tatmini, Hata, Hata Türü ve Etkileri
Özet (Çeviri)
Today's society, it is undoubtedly to fulfill the requirements for customer satisfaction in order to be permanent in difficult market conditions. Analysis of potential errors and their results in order to examine the product in terms of quality. In the analysis of error types and effects, it is important to determine the error before reaching the customer in the faulty product in terms of fulfilling the responsibilities of the company. In this study, I tried to follow an effective way to create a method in the minds of the people by using failure mode and effects analysis practical knowledge. During the study, it tried to analyze and evaluate the error types and effects of the sales that a sales company made on foil and component. Keywords :Total Quality, Customer Satisfaction, Failure Mode and Effects