TEM Çevresindeki bitkilendirme sorunları
The Problems of plantation around TEM
  1. Tez No: 46712
  2. Yazar: HALDUN MÜDERRİSOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. YALÇIN ÖZGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Peyzaj Mimarlığı, Landscape Architecture
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 38
Özet
VII oz Günümüzde ülkelerin sahip oldukları otoyol uzunluğunun ülkenin gelişme potansiyeli ile doğru orantılı olduğu düşünülmektedir. Bu düşünce ülkelerin otoyol yapmını ön plana çıkarması için bir nedendir. Gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de otoyol çalışmaları bütün hızıyla devam etmektedir.“TEM Çevresindeki Bitkilendirme Sorunları”adlı Yüksek Lisans Tezi çalışmasında; TEM otoyolu yapımının doğaya yaptığı baskılar, buna karşılık revizyon çalışmaları ve bu çalışmaların değerlendirmeleri yer almaktadır. ABSTRACT THE PROBLEMS OF PLANTATION AROUND TEM Today the lenght of motorways that are owned by states, are taken as basis and as the lenght are increased, the potencial development of the states are supposed to be increased too. So, this aim is a reason for giving importance by the states for the motorways constructions. Just like other developing countries, in Turkey, the motorways construction is continuing with high speed. In this thesis titeled“the problems of plantation around TEM”, It has been dealt with the destructions caused by TEM motorways to the nature, the revision practices arising there of and evaluation of this practices.
Özet (Çeviri)