Sabit nokta ve denge problemlerinin ortak çözümleri için iteratif metotlar
Iterative methods for common solutions of fixed point problems and equilibrium problems
- Tez No: 468094
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM KARAHAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Erzurum Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 101
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde literatür bilgisi verilmiş, ikinci bölümde ise kullanılan temel tanım ve teoremler ifade edilmiştir. Üçüncü bölümde sabit nokta teorisinde kullanılan temel iterasyonlar, sabit nokta teorisi ile bağlantılı olan minimizasyon ve varyasyonel eşitsizlik problemleri ve bazı temel lemmalar yer almaktadır. Dördüncü bölümünde konveks fizibilite problemleri, parçalı eşitlik, denge ve sabit nokta problemleri ile ilgili yapılan bazı çalışmalar derlenmiştir. Son bölümde ise bu çalışmalardan elde edilen sonuçlar ifade edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five parts. Literature is given in the introduction and the basic definitions and theorems are given in the second part. In the third part, there exist basic iterations used in fixed point theory, minimization and variational inequality problems associated with fixed point theory, and some basic lemmas. In the fourth part, some studies about convex feasibility problems, split equality, equilibrium and fixed point problems have been compiled. In the last section, the results obtained from these studies are expressed.