The impact of social media on the political status in Libya
Sosyal medyanın siyasi üzerindeki etkileri Libya durumu
  1. Tez No: 469333
  2. Yazar: MOUNEER KREDEEG
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. LATİF PINAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Siyasal Bilimler, Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler, Political Science, Sociology, International Relations
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ekonomi Politikası Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 57
Özet
Arap dünyası, 2010 yılının sonlarında ve 2011 başında 2011'de yaşanan siyasi şoklara şahit olmuştur Biri çok hızlı gerçekleşmesi ve bu Academy etkisi bekleniyor, çünkü ilk Modern çağın bazı Arap halkları kendi hedeflerine ulaşmalarını ve Halk devrimleriyle özgürlüğüne olan özlemleri hükümdarı devirdi, ama totaliter sistemler onlarca yıl halkını yönetti. Olayların sırası ve Sketch Arap halklarının hangi yollarla Devrimlerde, sosyal paylaşım sitelerinin oynadığı açıkça görülmektedir Sosyal rolünün yanı sıra, bu devrimlerin kilit ve aktif rolü olan sözde (Arap Baharı veya sosyal medya devrimleri) ve Sosyal iletişim siteleri ve ilişkiler kurmak, arkadaş edinmek ve Görüş ve yan konuşmaları, politik tarafından sömürülen siteleri değiştirin Müşterilerin ve kullanıcılarının hayatlarının gerçeğini ifade edebilmek için ticaret yapmaları, Yaşam koşulları ve ortak endişeler. Tezimin amacı; Medyanın doğasını belirlemek için sosyal medyayı kullanan“Facebook, Twitter ve Diğerleri ”olarak adlandırdı. Sosyal medyanın çeşitli kullanım biçimlerinin doğası Libya halkı tarafından. Sosyal medya kullanımının etkisi (Facebook) kullanır Ve diğer medya. Bu tez beş bölümden oluşuyor; birincisi, SM'nin Libya'nın statüsü, eksileri ve artıları SM, Tez hedefleri, SM türleri, problem Tez, tez çalışma planı. İkinci bölüm girişten oluşacaktır. Çalışmanın önemi, çalışma koşulları, çalışmanın sınırları, Çalışma sınırlamaları, bilgi toplama teknikleri, İkinci, önceki çalışmaları. Üçüncü bölümde giriş, yöntem, yaklaşım, Çalışmanın sorular. Dördüncü bölüm deney sonuçları ve Beşinci bölüm sonuç, araştırmacı önerileri, Gelecekteki çalışmalar.
Özet (Çeviri)
The Arab world has witnessed in late 2010 and early 2011 political shocks no one expected to occur so quickly and this Academe influence, as For the first time the modern era can some Arab peoples to achieve their goals and aspirations in their freedom through popular revolutions toppled the rulers, but totalitarian systems It ruled their people for decades. Orbiter and the sequence of events and the means by which Sketch Arab peoples in revolutions, it is noted clearly that social networking sites have played besides its social role, a key and active role of these revolutions, the so-called (the Arab Spring or social media revolutions) and transformed from being the sites of communication social and build relationships, make friends, and exchange views and side conversations, to sites exploited by political customers and its users to trade in order to express the reality of their lives, and living conditions and common concerns. The aims of my thesis are to identify the Nature of the media uses the social media“Facebook, Twitter and other”by the Libyan people. The nature of the various uses of social media by Libyan people. The impact of the use of the social media (Facebook) uses and other media. This thesis consist of five chapters, the first one will be how the SM effect on the Libyan status, cons and pros of SM, Thesis objectives, SM types, problem of thesis, thesis work plan. The second chapter will consist of the introduction to study, the importance of the study, the study terms, the limits of the study, the study limitations, information gathering techniques, Second, previous studies. Third chapter will consist of introduction, methodology, the approach, Questions of the study. Fourth chapter will consist of experimental results and Fifth chapter will consist of conclusion, recommendations of researcher, future studies.