Comparison of CPM-PERT and fuzzy network analysis methods in construction project management
İnşaat projesi yönetiminde CPM-PERT ve bulanık ağ analiz yöntemlerinin karşılaştırılması
- Tez No: 469992
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. PINAR KAYA SAMUT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Atılım Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 198
Özet
Bu çalışmada, Fuzzy mantık teorisi ve inşaat projelerinin yönetiminde PERT teorisi uygulanmıştır. Yukarıdaki teoriler kullanılarak ve uygulama sonuçları karşılaştırarak, Irak Cumhuriyeti Elektrik ve Elektronik Bakanlığı, Eğitim ve Geliştirme Dairesi bünyesindeki elektrik eğitim merkezinin inşaat projesinin deneysel sonuçlarına dayanan bir uygulama yapılmıştır. Fuzzy mantığının projelerinin planlanması, özellikle inşaat projeleri, bu proje faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve başarıyı etkileyen faktörlerin; iş ve başarı ile doğrudan ilişkisi olan etkilere bağlı olarak önemini açıklanmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study applied the theory of Fuzzy logic and the theory of PERT in the management of construction projects. An applied study based on the experimental results of the project of building the electricity training centre in the city of Babylon, Training and Development Department, Ministry of Electricity, Republic of Iraq, by using the above theories and comparing the results of the application. Explain the importance of Fuzzy logic in the scheduling and planning of projects, especially construction projects and evaluation of project activities and factors affecting the achievement depending on the effects that have a direct relationship to the progress of work and achievement.