Pertürbasyon kuramı ve ilkeleri
- Tez No: 47055
- Danışmanlar: PROF.DR. YAVUZ AKSOY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 29
Özet
ÖZET Pertürbasyon Kuramı ve İlkeleri adı altında yaptığım bu çalışma iki bölümden meydana gelmektedir. Birinci bölümde pertürbasyon yöntemleri hakkında genel bir bilgi verip, düzgün pertürbasyon yöntemi ve bunun Helmholtz ve non-lineer Klein-Gordon denklemlerine uygulanmasını inceledik. ikinci bölümde ise bazı kavramlardan bahsedip, bir birinci mertebe denk lemin ve hiperbolik bir denklemin tekil pertürbasyonlan ile ilgilenip, sınır kat man teorisi hakkında bilgi verdik. II
Özet (Çeviri)
SU M M ARY This thesis which is under named Perturbation Theory contains two chapter. In the first chapter, we give general information about perturbation methods,and study regular perturbation method which is applied to Helmholtz and non-linear Klein- Gordon equations. In the second chapter, we mention some concepts,interest singular per turbation of a hyperbolic equation and a first order equation and give infor mation about boundry layer theory. Ill