Line interface and synchronization of LPC based digital voice communication systems
  1. Tez No: 47531
  2. Yazar: GÜNER HAFIZ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. AVNİ MORGÜL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
ÖZET Bu tezin amacı LPC temelli sayısal ses iletişim sisteminin hat arayüzünü ve eşzamanlamasım gerçekleştirmektir. Sesin sayısal olarak gönderilip alınması işlemini gerçekleştirmek için, bir DSP56001 Uygulama Geliştirme Sistemi üzerinde Doğrusal Öngörülü Kodlama (LPC) algoritması uygulanmış ve LPC parametreleri saniyede 2400 bit olacak şekilde kodlanmışur. Eşzamanlama, hata kodlaması-çözümlemesi ve modem arayüzü amaçlan için, üzerinde eşzamanlama ve modem arayüzünün gerçekleştirildiği Motorola'nın 68HC11 mikroişlemcisi ve 6852 Eşzamanlı Seri Veri Uyarlayıcısı temelli bir sistem yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT The purpose of this thesis is to achieve line interface and synchronization of an LPC based digital voice communication system. In order to implement digital transmission and receiving of speech, Linear Predictive Coding (LPC) algorithm is implemented and LPC parameters coded to 2400 bits per second on a DSP56001 Application Development System. For the synchronization, error coding-decoding and serial modem interface purposes, a system based on Motorola's 68HC1 1 microprocessor and 6852 Synchronous Serial Data Adapter is designed on which synchronization and modem interface are established.