Canan Tolon'un yaşamı ve sanatı
Canan Tolon's life and art
  1. Tez No: 475971
  2. Yazar: BETÜL UYGUN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. EMRE TANDIRLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Işık Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tekstil Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 261
Özet
Bu çalışmanın amacı, Türkiye'de doğan ve dünya genelinde popüler hale gelen sanatçı Canan Tolon'un eserlerini incelemektir. Bu amacın gerçekleşmesi adına alan yazın taraması gerçekleştirilmiş ve Tolon'un eserleri yorumlanmıştır. Çalışmanın neticesinde Tolon'un dezavantajlarını avantajlara dönüştüren ve dünyadaki yaşam ile ölüm döngüsünü inceleyen bir sanatçı olduğu ortaya çıkmıştır. Tolon aynı zamanda pek çok farklı materyali kullanarak sanat eseri ortaya çıkarabilmektedir.
Özet (Çeviri)
The goal of this study is to research the works of art who has born in Turkey and became popular in all around the world. To reach this goal, the literature review has done and Tolon's works have been interpreted. At the end of the study, the results showed that Tolon can change the disadvantages to advantages and she can make art by using very different and unusual materials.