Riemann-liouville kesirli türevi için leibniz kuralı
Leibniz rule for riemann-liouville fractional derivative
  1. Tez No: 476588
  2. Yazar: SEVİLAY ARSLAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RECEP ŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde yapılan çalışmalar ve tezin genel amacı hakkında bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde ise Gamma fonksiyonu, Beta fonksiyonu gibi temel kavramlar açıklanmıştır. Üçüncü bölümde Grünwald-Letnikov ve Riemann-Liouville kesirli türevi ele alınmıştır. Dördüncü bölümde ise Riemann-Liouville kesirli türevi yardımıyla Leibniz formülünün var olup olmadığı araştırılmıştır. Beşinci bölüm ise tartışma ve sonuç kısmına ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five parts. In the first part, the works done and the general purpose of the thesis were given. In the second part, basic concepts such as Gamma function and Beta function are explained. In the third part, Grünwald-Letnikov and Riemann-Liouville have been discuss in the fractional derivation. In the fourth part, it has investigated the existence of Leibniz formula with Riemann-Liouville fractional derivation. The fifth part, it is divided into discussion and conclusion part.