Evli kadınlarda ayrılma anksiyetesi sıklığı
  1. Tez No: 486089
  2. Yazar: ÖZLEM USTA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. BARIŞ ÖNEN ÜNSALVER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Psikoloji, Psychology
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Üsküdar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 131
Özet
Bu tez, evli kadınların sorunlarından biri olan ayrılma anksiyetesini ele almaktadır. Tezin adı:“Evli Kadınlarda Ayrılma Anksiyetesi Sıklığı”dır. Bu tez, evli kadınların eşlerine fazla bağlanmalarından ve toplumsal cinsiyet hatalarından kaynaklı olarak yaşadıkları ayrılma anksiyetesinin sıklığını ele almaktadır. Tez, yazılış amacı ile hem kadın çalışmaları hem de psikoloji çalışmalarına ışık tutmayı hedeflemektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis contains the separation anxiety which is one of the problems of married women. Name of the thesis is“Seperation Anxiety Frequency in Married Women”This thesis deals with the frequency of married women's seperation anxiety due to their spouses and their experience on gender issues. The thesis aims to shed light on both women's studies and psychological studies with the aim of writing