The human resources management performance evaluation in different sector: Oil sector and logistic sector
İnsan kaynakları yönetimi farklı sektörde performans değerlendirmesi: Petrol sektörü ve lojistik sektörü
  1. Tez No: 490366
  2. Yazar: HANAN RAMDAN SAAD RAMDAN
  3. Danışmanlar: Assoc. Prof. Dr. TURAN ERMAN ERKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 121
Özet
Bu çalışmanın amacı, farklı sektördeki insan kaynakları yönetim performans değerlendirmesini değerlendirerek insan kaynakları yönetim gerçekliğinin farklı yönlerini aydınlatmak ve çalışanların verimliliğine insan kaynakları yönetiminin etkisi hakkında farkındalık düzeyini belirlemektir. farklı sektörlerdeki kurumlar. Bu araştırmada, İnsan Kaynakları Yönetimi (HRM) performansının kurum üzerindeki etkisi, Petrol Endüstrisi kurumları sektörü (Petrol ve Gazın Mellitah rafinerisi) ve lojistik ve nakliye sektörü (Bingazi limanı) olmak üzere iki sektörde araştırmalar olmuştur. Çalışma, çalışma sorularını cevaplamak ve hipotezleri test etmek için anket aracını kullandı ve kararlılık katsayılarını ölçmek için Caronbach Alpha testi kullanıldı. Bağımsız T-Testi ile SPSS yazılımı kullanılarak analiz edilen araştırma güncel verileri hipotezi desteklenmiştir. Üstelik, çalışmanın sonuçları insan kaynakları yönetim politikalarını ve planlarını farklı düzeylerde gösterdi. Çalışanlar, İKY performansının şirket üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğunu gösteriyor ve Petrol Endüstrisi kurumları sektörü (Petrol ve Gazın Mellitah rafinerisi) ile lojistik ve nakliye sektörü (Bingazi limanı) arasında etkileri farklı.
Özet (Çeviri)
The aim of this study was to assess the human resources management performance evaluation in different sector to shedding light on the different aspects of the human resources management reality and to determine the extent of employee have awareness of the impact of human resources management on the efficiency of institutions in different sectors. In this research, the impact of Human Resource Management (HRM) performance on institution has been studies in two sector, as Oil Industry institutions sector (Mellitah refinery of Oil & Gas), and as logistic and transport sector (Benghazi port). The study used the questionnaire tool to answer the study questions and test hypotheses and the Caronbach's Alpha test was used to measure he stability coefficients. The research current data that analyzed by Independent T-Test using SPSS software was supported the hypothesis. Moreover, the results of the study showed the human resources management policies and plans at different levels. Where, the employees showing that the HRM performance has high direct effect on company, and the impact is different between Oil Industry institutions sector (Mellitah refinery of Oil & Gas) and as logistic and transport sector (Benghazi marine port).